Regulamin


    1. Informacje ogólne

1.1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem internetu, poprzez witrynę www.dywanyzmarsa.pl.
1.2.
Właścicielem sklepu internetowego jest firma:
P.P.H.U. MARS
Borowa 171, 39-215 Czarna
NIP 873-001-48-75, REGON 850299707
1.3. Poprzez witrynę sklepu tylko osoba zarejestrowana, zwana w dalszej części regulaminu Kupującym, może zakupić oferowane produkty.
1.4. Podane ceny oferowanych produktów są cenami brutto.

    2. Składanie zamówienia

2.1. Sklep internetowy www.dywanyzmarsa.pl zajmuje się sprzedażą takich produktów jak dywany, chodniki, wykładziny oraz dodatki.
2.2. Zamówienia w sklepie internetowym mogą składać tylko osoby pełnoletnie.
2.3. Warunkiem złożenia zamówienia w sklepie internetowym jest rejestracja oraz poprawne wypełnienie formularza rejestracyjnego.
2.4. Zamieszczone na stronach sklepu ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.
2.5. W przypadku niepełnego lub błędnego wypełnienia formularza rejestracyjnego przez Kupującego sklep internetowy www.dywanyzmarsa.pl nie realizuje zamówienie.
2.6. Cena podana przy każdym towarze jest wiążącą w chwili złożenia zamówienia przez Kupującego.
2.7. Zamówienia są przyjmowane 24h na dobę jednak realizacja zamówień odbywa się w godzinach pracy sklepu (pn-pt: 9.00–17.00).
2.8. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za składanie zamówień przez osoby trzecie na rachunek osoby poszkodowanej (zarejestrowanej w sklepie).

    3. Realizacja zamówienia

3.1. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem dostępności towaru na magazynie.
3.2. Zamówienia są realizowane tylko i wyłączenie na terenie Polski.
3.3. Zamówienie jest realizowane po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym/mailowym oraz określeniu sposobu płatności oraz odbioru lub wysyłki zakupionego towaru.
3.4. Po złożeniu zamówienia i rozpoczęciu jego realizacji Kupujący nie ma możliwości dokonania w nim jakichkolwiek zmian.
3.5. Kupujący może zrezygnować z zakupu o ile przesyłka z towarem nie została wysłana.
3.6. Realizacja zamówienia - w przypadku zamówienia płatnego przelewem - rozpoczyna się w dniu zaksięgowania wpłaty na rachunku. Maksymalny termin oczekiwania na wpłatę to 14 dni. Po tym terminie zamówienie zostanie anulowane.
3.7. Realizacja zamówienia, w przypadku zamówienia za pobraniem, rozpoczyna się od razu po wpłynięciu formularza zamówienia na skrzynkę poczty elektronicznej sklepu (w przypadku zamówienia złożonego w dniu wolnym od pracy, realizacja rozpocznie się w najbliższym dniu roboczym).
3.8. Czas realizacji zamówienia, to czas przygotowania paczki + czas dostawy.

    4. Dostawa Towaru

4.1. Jeżeli Kupujący nie określa innego adresu wysyłki, wtedy towary zamówione w sklepie internetowym www.dywanyzmarsa.pl są wysyłane pod adres podany przez Kupującego w formularzu rejestracyjnym.
4.2. Kupujący może wybrać następujące formy dostawy zamówionego towaru:
    4.2.1. Odbiór osobisty we wskazanym przez sklep internetowy
             oddziele firmy (po wcześniejszej konsultacji telefonicznej bądź drogą elektroniczną)
    4.2.2.
Dostawa kurierska firmą wskazaną przez sklep internetowy
4.3. Warunkiem odbioru osobistego towaru jest przedłożenie dowodu osobistego pracownikowi sklepu internetowego www.dywanyzmarsa.pl.
4.4. Koszty związane z dostawą mogą ulegać zmianie w zależności od ilości zakupionego towaru oraz miejsca docelowej dostawy.
4.5. Koszty dostawy pokrywa Kupujący.

    5.Reklamacja i zwrot towaru

5.1. Reklamacja zakupionego towaru jest rozpatrywana tylko z dokumentem (paragon lub faktura) potwierdzającym zakup konkretnego produktu z naszej oferty. Jeżeli otrzymasz towar uszkodzony lub niezgodny z opisem prosimy o kontakt w celu uzgodnienia dalszych działań. W przypadku odbioru towaru za pośrednictwem przesyłki należy sprawdzić jej stan i opisać ewentualne zastrzeżenia w obecności kuriera oraz niezwłocznie skontaktować się z nami.
5.2. Każdy zakupiony na naszej aukcji produkt (wyłączając towary zakupione na indywidualne zamówienie takich jak chodniki czy nakładki na schody), można zwrócić w terminie 14 dni od daty otrzymania towaru, pod warunkiem że nie był on używany oraz nie nosi śladów użytkowania lub nie posiada uszkodzeń będących następstwem użytkowania. Taki towar należy odesłać na koszt Kupującego, na adres naszego sklepu wraz z fakturą zakupu oraz wypełnionym i podpisanym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy, które można pobrać tu.
W przypadku gdy transakcja nie została jeszcze sfinalizowana, chcąc z niej zrezygnować należy wypełnić i podpisać formularz odstąpienia od umowy (plik do pobrania tutaj) i przesłać go do nas za pośrednictwem poczty, faxu lub e-maila. Ewentualne zwroty płatności są przekazywane na konto odbiorcy do 15 dnia miesiąca następującego po transakcji.

    6. Postanowienia końcowe

6.1. Wypełnienie danych w formularzu rejestracynym jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych Kupującego przez sklep internetowy www.dywanyzmarsa.pl (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883.). Dane osobowe Kupującego będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury i prowadzenia sprawozdawczości finansowej oraz akcji promocyjnych i badań statystycznych. Dane te są poufne i nie będą ujawniane osobom trzecim.
6.2.Sklep internetowy www.dywanyzmarsa.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
6.3. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego.
6.4. Dokonując zakupów w naszym sklepie internetowym należy pamiętać, że mogą występować różnice w kolorystyce lub wzornictwie naszych dywanów, chodników i innych, a także różnice w rozmiarach (czyli szerokości, długości, czy wysokości) oferowanych produktów. Jest to spowodowane sprzedażą towarów z różnych dostaw, a występujące ewentualne różnice nie są zależne od nas, a od producentów danych wyrobów.
5.5. Kupując towary, które są docinane i obszywane (np: chodniki, wykładziny, czy nakładki na schody itp.), należy pamiętać, że taka transakcja jest traktowana jako zakup pod indywidualne zamówienie klienta i nie podlega on zwrotowi dlatego prosimy o przemyślane zakupy. Jednocześnie prosimy pamiętać, że oferty na naszych aukcjach mają charakter informacyjny i nie stanowią ofert handlowych w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego
6.6. Rejestracja oraz dokonywanie zakupów na naszej stronie internetowej www.dywanyzmarsa.pl jest jednoznaczne ze znajomością oraz akceptacją niniejszego regulaminu.